Wydanie 20

Wydanie XX – Z BIP-u do kawy, czego już nie ma w BIP? Nowa władza - stary problem, czyli żłobek w centrum. Fundacja "Wczoraj i Dziś dla Jutra" zaprasza do sterylizacji pupili. Szynobusem nie dojedziemy do Lublina. Dowiezie nas autobus, ale co z godzinami? Naczelny Sąd Administracyjny zajmie się naszą skargą. Czy Urząd może narzucić, w jakiej formie udostępni informację publiczną? Klasę sportową w SP3 uważamy za niebyłą. Mamy jedną, wspólną flagę. Możemy się pod nią wspólnie zebrać? 

XIX Wydanie Miasto Obywatelskie Lubartów

Wydanie XIX – Z BIP-u do kawy - Co z drogą przez działki? Czy radni podejmą uchwałę zatwierdzającą zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego i wywłaszczającą działkowców? Gdzie trafią pieniądze po zmianach w budżecie. Ile sprzedaliśmy nieruchomości należących do miejskiego zasobu i ile na tym zarobiliśmy. Rozmówki z drogi - o której ten autobus?

Dlaczego w miejskim BIP brakuje informacji o naczelnikach wydziałów?

Wydanie 18 Miasto Obywatelskie Lubartów

Wydanie XVIII – Z BIP-u do kawy - Raport o stanie Powiatu Lubartowskiego. Planowane otwarcie punktu zbiórki odpadów i skupu złomu oraz instalacji do mielenia odpadów tworzyw sztucznych przy ul. Nowodworskiej 7 w Lubartowie - pytamy Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego - czas na zgłaszanie uwag. Skończyły się konsultacje - Gepard II, czyli elektromobilność. Nagrody w Starostwie Powiatowym w Samorządowym Kolegium Odwoławczym. Wspieramy Lubelską Akcję Lokatorską.

Wydanie 17_2020 Miasto Obywatelskie Luba

Wydanie XVII – Ludzie listy piszą. Z BIP-u do kawy - zmiany w składzie Zgromadzenia ZKGZL. Kolejne na horyzoncie, ale o tym w następnym wydaniu. Burmistrz skarży wyrok Sądu. Trochę dziwne, ale nie bardzo. Planowane otwarcie punktu zbiórki odpadów i skupu złomu oraz instalacji do mielenia odpadów tworzyw sztucznych przy ul. Nowodworskiej 7 w Lubartowie. Raport o stanie Gminy Miasto Lubartów. Pytanie z poprzedniego roku - w jakim stanie jest Gmina Miasto Lubartów?

Wydanie XVI Miasto Obywatelskie Lubartów

Wydanie XVI – Diety, diety, diety, ale nie, że się odchudzamy. 

15 Miasto Obywatelskie Lubartów
14.jpg

Wydanie XV – W lecie 2019 na nasze pytanie o możliwość zakupu zbiorników na deszczówkę, Urząd odpowiadał, że szuka pieniędzy. W styczniu 2020 na petycję odpowiadał, że nie ma pieniędzy i szuka. 15 kwietnia złożyliśmy petycję ponownie. Do trzech razy sztuka, czy zależy, kto szuka?

W temacie - zależy kto, piszemy o tym, o czym było u nas i znalazło się gdzie indziej, czyli jak mieć "oryginalne" pomysły. Na przykład zmobilizować przewoźników do podania aktualnych godzin jazdy, zmienić harmonogram budżetu obywatelskiego z oczywistych powodów, czy wesprzeć i mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.  

Samorządowe Kolegium Odwoławcze kazało Starostwu raz jeszcze pochylić się nad wykazem nagród. 

Urząd Miasta przysłał nam zestawienie wypłaconych diet do lipca 2019,  pytamy o kolejne.

Pytamy też, jak dużo się jeździ urzędowo, czyli jak wygląda sprawa ryczałtów, kilometrówek itp.

Wydanie XIV – Wygraliśmy z Burmistrzem w WSA spór o opinię prawną do uchwały w sprawie podwyżek diet, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego, Kontrole Urzędu - Regionalna Izba Obrachunkowa

13.jpg

Wydanie XIII – Miasto porządkuje tereny zielone, Jakub Wróblewski odchodzi z Urzędu Miasta, Czy nasi ratownicy są chronieni, Pomoc dla lubartowskich przedsiębiorców, Gmina Ostrówek - wątpliwości wokół nagród

okładka 12.jpg

Wydanie XII – Droga Krajowa 19 - Komisja Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska, Wszystkiego najlepszego, szczęścia, zdrowia, Reja, placu, łącznika…- Wnioski do budżetu 2020 - Komisja Planowania Przestrzennego i Budownictwa, Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Lubartów, Lubelskie bez smogu

Okładka 11.jpg

Wydanie XI – 

Polityczne lanie wody, czyli ile sami sobie dopłacimy do cen wody i ścieków

Konferencja Narodowego Instytutu Wolności

Nr 10

Wydanie X – Budżet 2020, Nowa wersja Statutu Miasta, Polowania 2019/2020, Obawy rodziców SP w Szczekarkowie , Centrum Integracji Społecznej nie powstanie, Konsultacje Programu Rewitalizacji, Kto będzie odbierał nasze śmiecie 

Nr 9

Wydanie IX – Czego dowiemy się z Raportu o ZKGZL, Fundusz sołecki w Brzezinach, Polowania 2019/2020, Idziemy do Sądu z Burmistrzem odsłona II, Oszczędność w oświetleniu – ankieta, Mamy nową radną, Zostajemy w Związku Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej

Nr 8 Miasto Obywatelskie Lubartów

Wydanie VIII - Czego Związek Komunalny domagał się od Burmistrza i dlaczego nic z tego. Konsultacje, czyli jak wyglądają ścieżki rowerowe. I o co te pretensje? 

Opinia Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Gregorowicza w sprawie referendum. Jak są rozdzielane nasze – miejskie dochody z naszych prywatnych podatków.  Sprawdzamy, jak jest – Sąd Rejonowy w Lubartowie.

Wydanie nr 7 Miasto Obywatelskie Lubartów

Wydanie VII - Narodowe Święto Niepodległości w Lubartowie

Miasto Obywatelskie Lubartów wydanie nr 6

Wydanie VI -Tajne przez – nie powiem, czyli decyzja Prezydenta Miasta Lublin w sprawie petycji dot. kosztów wyjazdów służbowych, Ale o co chodzi z tymi przetargami, czyli o tym kiedy Związek Komunalny uwzględnił Lubartów w przetargach, Wybory do Sejmu i Senatu – jak głosował Lubartów, Raport o stanie Gminy Miasto Lubartów, Fundusz sołecki w Brzezinach

nr 5

Wydanie V - Raport o stanie Powiatu Lubartowskiego, Posiedzenie Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, Odpowiedź Wojewody w sprawie zbadania uchwały o dietach radnych

Okładka 4 wydania Miasta Obywatelskiego Lubartów

Wydanie IV - Czy gminy Powiatu Lubartowskiego toną w śmieciach? Jak jest poza Związkiem Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej – przypominamy ceny wywozu śmieci poza ZKGZL.

W marcu radni wychodzą ze Związku śmieciowego, w  październiku radni wracają do Związku śmieciowego. Never ending story?

Lanie wody po lubartowsku – deszczówka i kwietne łąki.

Wójt Gminy Lubartów nagrodził hojnie swoich urzędników.  Nagrody.

Wstęp do Biuletynu Informacji Publicznej. Czego szukamy?

Jak w Gminie Lubartów partycypują? Brak sprawozdania z konsultacji.

Poszliśmy do sądu z Wójtem Ostrówka – niejasności wokół nagród.

nr3.jpg

Wydanie III - Idziemy do sądu z Burmistrzem Lubartowa Krzysztofem Paśnikiem. Zapytaliśmy Wojewodę Lubelskiego o treść uchwały o dietach. Aktywność sesyjna radnych po 7 sesjach. Polityka kadrowa urzędów – Lublin, Lubartów, Parczew, Starostwo. Ile ta dieta? – Lubartów, Bolesławiec, Braniewo, Chojnice, Gorzów Wlkp., Hrubieszów, Jędrzejów, Kalisz, Kętrzyn, Koło, Krosno Odrz., Łomża, Mława, Nakło n. Notecią, Opoczno, Ostrów Maz.

nr2.jpg

Wydanie II - Niepolitycznie o referendum. Inicjatywy uchwałodawcze miejskich radnych. Zestawienie diet radnych VIII kadencji Rady Miasta Lubartów. Opowieści o partycypacji – budżet obywatelski w Lubartowie. Centrum Integracji Społecznej. Wyspa na stawie. Kataster, czyli zbiór informacji o gruntach, budynkach lokalach, ich właścicielach.

nr1.jpg

Wydanie I - Stanowisko w sprawie podwyżek diet radnych. Radni – okręgi, kluby, deklaracje wyborcze. Programy wyborcze komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w Lubartowie, kadencja 2018-2023. List otwarty do szefów największych ugrupowań w Polsce.