Lubartów, luty 2019

Zarządzam, co następuje

Czyżby echo konferencji prasowej Burmistrza Krzysztofa Paśnika, w której uczestniczyliśmy? 

Burmistrz wówczas mówił, że Urząd czeka zmiana regulaminu, struktury organizacyjnej i jakieś zmiany kadrowe. Możliwe, że stąd wzmożone zainteresowanie Biuletynem Informacji Publicznej i Zarządzeniami Burmistrza. Jeśli o nas chodzi, to ogólnie rzecz biorąc, zainteresowanie urzędową stroną uważamy za pozytyw. Zainterweniowaliśmy też, na prośbę jednego z naszych odbiorców, w sprawie dwóch brakujących zarządzeń.

Wysłaliśmy w tej sprawie e-maila, na który otrzymaliśmy odpowiedź Burmistrza. Urząd uzupełnił Biuletyn Informacji Publicznej. Jedno z brakujących zarządzeń zostało opublikowane, natomiast drugie – nie zostało wydane i ta informacja znalazła się na stronie.

Po tej interwencji dostaliśmy sygnał, że w Gminie Lubartów jest gorzej.  Jak pisaliśmy, pojawili nam się Powiatowi Łowcy Zaginionych Zarządzeń.

Sprawdziliśmy i rzeczywiście na stronie brakuje 15, spośród przyjętych 33 Zarządzeń. Co więcej, znalazło się jedno wpisane poza kolejnością. Kilka zostało wprowadzonych 15 lutego, co może oznaczać, że te publikacje są efektem opisanego przez nas miejskiego BIP-u. 

Próbowaliśmy – poprzez oficjalny profil Gminy Lubartów na Facebooku - zapytać o to, kiedy zostaną opublikowane brakujące Zarządzenia, ale okazało się to niemożliwe. Zapytaliśmy przez ePUAP, skoro nie można inaczej. 

Sprawdzimy, jak radzą sobie z publikacją zarządzeń swoich włodarzy inne gminy Powiatu Lubartowskiego, a tymczasem zajrzeliśmy na BIP Starostwa do 2019 roku.

Na stronie widnieją wszystkie Zarządzenia Starosty Lubartowskiego. Są publikowane albo w przeciągu 2-3 dni, albo – co trzeba podkreślić – tego samego dnia. I to powinno być standardem.