Lubartów, grudzień 2019

Rozstrzygnięcie przetargu na odbiór odpadów opublikowane w BIP

ZKGZL_przetarg.jpg

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej pojawiła się informacja o wyborze firm, które mają odbierać odpady od mieszkańców związkowych gmin.

Same oferty zostały złożone jakiś czas temu, dlatego 23 listopada wysłaliśmy wniosek o wskazanie, gdzie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ZKGZL znajduje się informacja, dotycząca wyboru oferty, objętej postępowaniem przetargowym na odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie gmin członkowskich Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej: Gminy Lubartów, Miasta i Gminy Ostrów Lubelski, Gminy Serniki, Gminy Ostrówek oraz Gminy Miasto Lubartów od 01.01.2020 r. do 31.12.2021 r.

Jeśli chodzi o Lubartów, to zarówno od mieszkańców bloków, jak i domów jednorodzinnych, śmieci będzie odbierało nasze miejscowe PGK. Jak to się przełoży na stawki, to odrębny temat. Dobrze natomiast, że nasza miejska spółka tym się zajmie. 

W latach 2020-2021 za 192,59 zł netto od tony w blokach i 229,63 zł w domkach.

Poprzednio te koszty wynosiły netto 160,00 zł netto za bloki i 208,00 zł za pozostałe nieruchomości.

Jest drożej, niż się zapowiadało.

Jak to się przełoży na opłaty dla poszczególnych gospodarstw?  

Głos Lubartowa miał być bardziej słyszalny, więc czekamy na informacje od:

Burmistrza Krzysztofa Paśnika,

Zastępcy Burmistrza Jakuba Wróblewskiego,

Radnego Marka Polichańczuka,

Radnego Piotra Kusyka.

To obecni przedstawiciele mieszkańców Lubartowa w Związku Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej.

Tradycyjnie - zachęcamy do odwiedzania stron Biuletynu Informacji Publicznej, bo są tam publikowane dokumenty strategiczne nie tylko z punktu widzenia firm, czy organów, ale także, a może przede wszystkim nas - mieszkańców.

Przetarg ZKGZL.jpg