Lubartów, lipiec 2022

Pytania po rozstrzygnięciu konkursu na dyrektora lubartowskiej biblioteki
Starostwo zatrudnienie Marek Zagajski

    Czy nowa dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie jest krewną Pana Marka?

Dochodzą do nas różne słuchy. Prosicie nas o interwencję. Pamiętacie, że pytaliśmy do powinowactwo byłej Pani Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie z Panią Starostą. Starostwo odpowiedziało.

Teraz sprawa jest trudniejsza, bo nie wiadomo kogo zapytać. Teoretycznie wygrana w konkursie nie ma związku z koligacjami rodzinnymi, bo nie jest to jednostka podległa. Rzucamy pytanie w przestrzeń publiczną, bo dużo zamieszania wokół wyboru tej kandydatury. No dobrze, dużo mówicie/piszecie.

Zanim kandydatka wydała oświadczenie, dotyczące insynuacji o rzekomym „ustawionym” konkursie na stanowisko, Fundacja Miasto Obywatelskie złożyła wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Niedotyczący kandydatki, a dokumentów wytworzonych i przekazanych komisji konkursowej. 

Dokumenty konkursowe dyrektor biblioteki

Wniosek, dotyczący udostępnienia kopii dokumentacji konkursowej, złożyła również Alina Czyżewska - członkini Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, współzałożycielka ruchu miejskiego Ludzie dla Miasta w moim rodzinnym Gorzowie Wielkopolskim, autorka bloga Nic do ukrycia, pomagająca osobom zwracającym się do niej w sytuacjach bezprawnego nadużywania władzy (systemowa przemoc w szkołach, na uczelniach teatralnych, molestowanie w teatrze, zastraszanie aktywistów i aktywistek, cenzura), jeżdżę do obozu dla uchodźców – z jednego z wyjazdów pisałam “Listy z wakacji do Jarka i Beaty”, publikowane przez Gazetę Wyborczą. Wykładam w Collegium Civitas, gdzie uczę o społeczeństwie obywatelskim w praktyce i o narzędziach demokracji. (za https://siecobywatelska.pl/zespol-i-ludzie/)

Alina Czyżewska wniosek konkurs dyrektor biblioteki

Konkurs został rozstrzygnięty. Kandydatka wydała oświadczenie, rezygnując z przyjęcia stanowiska. Pytania pozostały.

Czekamy na odpowiedzi.